Zdraví a krása jdou ruku v ruce. Dejme jim šanci kráčet s námi co nejdéle....

O solné terapii

Léčba solí

Pozitivní účinky solného aerosolu na lidský organismus jsou nesporné, ověřené dlouholetými zkušenostmi i lékařskou praxí. Léčba solí působí blahodárně na širokou škálu zdravotních problémů, a proto ji doporučují přední odborníci z řad lékařů. Umožníme vám vychutnat si solnou terapii i v naší infrasauně.

Sůl a její význam pro lidský organismus

Když se řekne sůl, každý z nás si jistě představí totéž – sůl kuchyňskou, bez které se žádná kuchařka neobejde. Tato sůl je složena z kladně nabitých iontů sodíku a záporně nabitých iontů chloru a nazýváme ji chlorid sodný neboli NaCl.

V přírodě nalezneme chlorid sodný v podobě soli kamenné (halit), která je uložena pod povrchem země v solných dolech či je nedílnou součástí mořské vody. Největší a nejznámější naleziště kamenné soli se nacházejí v Polsku, v USA, ve střední Asii a v Číně. A právě tato sůl je „základním stavebním kamenem“ při budování povrchových solných jeskyní, stále častěji se využívá ve všech typech saun, v různých interiérech, nově též v domácnostech.


Krystaly soli jsou v čisté podobě bílé, bezbarvé a průsvitné. V přírodě však kromě těchto čistě bílých krystalů najdeme i celou řadu různě zbarvených, což je dáno jejich chemickým složením. Zřejmě nejznámější kamennou solí, se kterou se můžeme v běžném životě setkat, je sůl načervenalé barvy, což je dáno přítomností většího množství železa. Zároveň oranžová barva, která je vytvořena světlem procházejícím solným krystalem, působí podle koloroterapie na člověka uklidňujícím dojmem a dodává mu pocit tepla a bezpečí. Nauka o čakrách nám pak říká, že barva oranžová dokáže vyléčit všechny naše duševní, emocionální a fyzické problémy.


VÍCE K TÉMATU Solná terapie:

O solné terapii
Léčivé účinky
Složení solí
Ceník