Zdraví a krása jdou ruku v ruce. Dejme jim šanci kráčet s námi co nejdéle....

O soláriu

Solárium je zařízení, ve kterém se můžete opalovat mnohem bezpečněji než na slunci zejména díky přesnému dávkování UV záření. Podmínkou je však důsledné dodržování jednoduchých základních pravidel, čímž výrazně přispějete k zajištění zdravého a bezpečného opalování v soláriu.

TURBO, BIO ČI JINÉ SOLÁRIUM?

Mezi mýty v označování solárií patří tzv. TURBO solárium nebo BIO solárium. V době, kdy se u nás začala používat solária, jejich opalovací výkon nebyl velký a běžný opalovací čas se pohyboval kolem 30 minut. Postupem doby se výkony zvyšovaly a maximální opalovací časy se dnes již běžně pohybují od 7 do 20 minut. Provozovatelé takových solárií začali tato solária označovat jako TURBO, aby je odlišili od těch „slabších“. Neexistuje žádná přesná hranice mezi „obyčejným“ a „TURBO“ soláriem.
Pojem BIO solárium se začal používat pro označení solárií osazených zeleně svítícími UV trubicemi, přičemž se dlouho tvrdilo, že účinky těchto „BIO“ trubic jsou výrazně šetrnější k lidskému organismu než účinky „obyčejných“ modře svítících UV trubic. Porovnávacím měřením spektrální analýzy různých UV trubic od několika výrobců však bylo zjištěno, že se toto tvrzení nezakládá na pravdě.

V našem studiu se můžete opalovat ve vertikálním soláriu značky HAPRO - 28x100W L, výkon 2,5 kW, které patří dlouhodobě ke špičkovým zařízením určeným k bezpečnému opalování, splňujícím nejnovější normy EU.

VÍCE K TÉMATU Solárium:

O soláriu
Pravidla bezpečného opalování
Fototypy kůže
Solární kosmetika
Kontraindikace
Ceník