Cesta, jak pozitivně ovlivnit své zdraví,
ducha i tělo....

Fitness centrum - novinky, akce

ZMĚNA PROVOZNÍ DOBY

S platností od 1.2.2018 do odvolání se otevírací doba našeho centra mění takto:

PO – PA 16.00 – 20.00
SO – NE zavřeno

Děkujeme za pochopení.

D - Yogi Fly

Jen my, naše tělo a mysl, jeho dech a pohyb v jednom krásně vyladěném celku…..

D - YOGI Fly je cvičební styl, který je postaven na porozumnění lidskému tělu i duši.

D - YOGI Fly je výzvou pro ty z nás, kteří se s jógou ještě vůbec nesetkali a inspirací i přínosem pro ty, kteří znají jógu z podložky. Důmyslnost jógových ásan prostoupených prostorem uvnitř vzdušné sítě a kolem ní otevírá zcela novou dimenzi a možnosti pro pohyb a krásu. Cvičení v síti také dodává pohybu jasný řád a intimitu pocitů. Uvědomění si pocitů nahrává výrazně dech, který je zde chápan jako prioritní pro součinnost se zdravým pohybem, je přirozenou fyziologickou součástí.

D - YOGI Fly se cvičí v zabezpečené síti, jejíž nosnost je 500kg (letecké hedvábí). Při vedení lekcí profesionálně vyškolenými instruktory je tedy riziko zranění stejné jako u cvičení na zemi. D - Yogi Fly však umožňuje nejen čistě jógově zaměřené pojetí. Cviky v síti jsou možné v celé škále rozmanitosti, od relaxačních až po skutečně náročné akrobatické cviky. V našem centru v základních lekcích přihlížíme k přání běžných klientů, tedy osob bez předchozí gymnastické průpravy.

Co můžeme očekávat od D - YOGI Fly? Během hodiny lze zažít nejrůznějí pocity. Od lehkého uvolnění až po absolutní euforii. Od příjemného houpání a relaxace v síti až po akrobatické prvky a vis hlavou dolů! Se sítí je to mnohem jednodušší, než si myslíte! Pokud budete postupovat dle instrukcí lektora a poslouchat vlastní tělo, pak se závěsné sítě nemusíte obávat! Toto cvičení Vás dokáže posunout fyzicky i psychicky! Získáte nejen pružné a pevné tělo, ale také pocit sebejistoty z překonávání sebe sama! Je to dřina, relaxace, výzva a zábava!! Chcete-li plakat, tak plačte, chcete-li se smát, tak se smějte a chcete-li křičet, tak křičte!

D - YOGI Fly je vytvořen tak, aby byl vhodný, proveditelný a oslovující každého s ohledem na jeho tělesné schopnosti a věk. Přesto je zde několik omezení. D - YOGI Fly nesmí cvičit jedinci s následujícími zdravotními omezeními: vysoký nebo nízký krevní tlak, zvýšený nitrooční tlak, těhotenství, vážné poškození páteře, protéza kyčelního nebo ramenního kloubu, kardiovaskulární onemocnění, vážné onemocnění vnitřních orgánů, kýla, aplikace botulotoxinových injekcí méně než 24 hodin před cvičením.

Co na sebe?
Vzhledem k obráceným polohám a tlaku šátku v podpaží a tříslech je vhodné oblečení: sportovní kalhoty pod kolena nebo dlouhé a těsnější triko s rukávem (nevhodná jsou tílka), u žen podprsenka a u mužů slipy či trenko-slipy.

!!Vzhledem k jemnému a choulostivému materiálu, ze kterého je síť vyrobena, a také kvůli bezpečnosti klienta při cvičení, je nezbytné všechny šperky (náušnice, prstýnky, piercingy, hodinky atd.) sundat. V případě, že nejdou vyjmout, doporučujeme alespoň přelepit náplastí. Tepláky ani triko nesmí mít kovové aplikace ani zipy!!

Co nám D - YOGI Fly dá?

Dekomprese páteře
Denně zatěžujeme naši páteř tlakem, který je největší při sezení, jímž během dne většina z nás tráví nejvíce času. Naše páteř se v průběhu dne zkracuje. Na konci dne je asi o 2-5 cm kratší než byla ráno. Právě obrácené polohy, kterých se v létající józe využívá, vyvolávají opačný efekt – tedy dekompresi páteře. To znamená, že dochází k oddálení jednotlivých obratlů a rozšíření meziobratlových prostor, což umožní meziobratlovým destičkám (ploténkám) lepší vyživení a nervovým kořenům, jež vystupují z páteřního kanálu, uleví od tlaku.

Rychlost
Důvodem, proč je gepard nejrychlejší zvíře na Zemi, je flexibilita jeho páteře. Pokud chcete být rychlejší, zlepšete ohebnost svojí páteře.

Kloubní pohyblivost
Aby kloub mohl dopře pracovat, je pro něj nezbytně nutné mít plný rozsah pohybu. Aby nám klouby fungovaly správně dlouhá léta, je nezbytné, aby byly dobře vyživovány. Létající jóga udržuje klouby promazané a v plném rozsahu pohybu.

Hbitost, uvědomění si vlastního těla, prevence úrazů
Díky střídání poloh v horizontále, vertikále, přecházení z jedné polohy do druhé se naše tělo stává hbitější. Obrácené pozice nutí naše tělo zapojovat všechny svaly ve vzájemné dokolnalé souhře. Zvyšuje se naše koordinace a snižuje se riziko pádů a úrazů v běžném životě i při sportu.

Odbourání stresu a posílení psychiky
Stav beztíže, vyplavení endorfinů a dokonalá relaxace. To vše podpoří vaši psychiku v pozitivním slova smyslu.

Pokud jste lektor či lektorka, je možné v našem studiu absolvovat školení tohoto skvělého cvičebního stylu.

VÍCE K TÉMATU Skupinová cvičení:

Skupinová cvičení
Yoga
Ceník
Pilates
Aktuální rozvrh
D - Yogi Fly
TRX závěsný systém
D - Yogi BareS