Cesta, jak pozitivně ovlivnit své zdraví,
ducha i tělo....

Fitness centrum - novinky, akce

ZMĚNA PROVOZNÍ DOBY

S platností od 1.2.2018 do odvolání se otevírací doba našeho centra mění takto:

PO – PA 16.00 – 20.00
SO – NE zavřeno

Děkujeme za pochopení.

Diagnostika pohybového aparátu

Proč? Protože...

Klasická diagnostika je jedna z nejzákladnějších metod, kterou by měl absolvovat téměř každý klient fitness centra před začátkem samotného cvičení. V praxi se nejběžněji provádí klasickým vyšetřením - pohledem, pohmatem, a provedením vybraných fyzických testů samotným trenérem.K čemu slouží diagnostika pohybového aparátu?

Podstatou diagnostiky je měření a zkoumání stavu pohybového aparátu - zjišťujeme, které svaly jsou oslabeny a měly by být posilovány a naopak, které jsou zkráceny a místo zatěžování by měly být protahovány.

Pokud se chceme věnovat pohybu, dělejme ho tedy správně a zdravě! Naše těla se nám za to odmění.

Diagnostika může také poukázat na místa, ze kterých pramení bolesti např. krku, zad, kolen nebo hlavy, a současně může posloužit jako důkaz, že aktuální fyzický stav, ač se tak nemusí vždy jevit, není ideální a je vhodné začít se svým tělem něco dělat a věnovat mu více cílené pozornosti.

Nezanedbatelnou roli hraje diagnostika i v navázání dostatečně příjemného kontaktu s osobním trenérem za účelem plné důvěry v jeho znalosti. Důvěra hraje důležitou roli nejen ve vzájemném vztahu, ale zejména v samotném tréninku a potažmo v dosažených výsledcích.

Diagnostika pohybového aparátu obsahuje:

▪ vstupní pohovor

▪ vyšetření aspekcí

▪ testy svalových zkrácení

▪ testy svalových oslabení

▪ testy pohybových stereotypů

▪ vyhodnocení

VÍCE K TÉMATU Osobní ternér:

Osobní trenér
Diagnostika pohybového aparátu
Ceník