Zdraví a krása jdou ruku v ruce. Dejme jim šanci kráčet s námi co nejdéle....

Saunování

Proč pravidelně saunovat?

Dnešní společnost vlivem špatného životního prostředí, zhoršené kvality potravin, každodenního shonu a stresu, trpí spoustou tzv. civilizačních chorob. Běžné jsou alergie, dýchací problémy, astma, migrény, různé ekzémy, cévní onemocnění, a pomalu nenajdete člověka, který by neměl problém s páteří. Co je nejhorší – tyto problémy má stále více mladých lidí, a dokonce i dětí. Významným pomocníkem při předcházení těchto problémů je saunování. Saunovat se lze v klasické finské sauně či infrasauně. Pokud se budeme držet informací uveřejněných v různých odborných publikacích, pak bychom mohli konstatovat, že infrasauna je pro lidský organismus daleko efektivnější a ohleduplnější.

Infrasauna umožňuje saunování kardiakům, astmatikům, alergikům, vhodná je pro malé děti i pro ty, kteří těžce snáší vysoké teploty klasických finských saun. Pravidelné saunování 1–2 x týdně přináší kvalitní celkovou regeneraci těla - odolnost vůči infekcím, ústup onemocnění dýchacích cest, alergií, normalizace krevního tlaku, rehabilitační účinky apod.

Saunování v infrasauně lze realizovat kdykoli během dne, infrateplo působí podpůrně na lidský organismus, dodává mu energii a vitalitu. Člověk se necítí unavený jako po saunování v klasické sauně.

VÍCE K TÉMATU Infrasauna:

Saunování
O infrasauně
Výhody infrasauny
Pravidla saunování
Využití ve fitness
Infrasauna očima lékařů
Kontraindikace
Ceník